Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Slican - sieciowanie central

Dzisiaj, kiedy często działa się w rozproszonych strukturach organizacyjnych (centrale, oddziały, magazyny, delegatury itp.), niezmiernie ważne stało się stosowanie rozwiązań zapewniających niezawodną komunikację pomiędzy rozproszonymi jednostkami. Aby szybko reagować na nowe możliwości biznesowe i wyzwania konkurencyjne, każda organizacja musi zapewnić doskonałą komunikację zarówno ze światem zewnętrznym, jaki w ramach swoich własnych struktur.

 

 

Wiele przedsiębiorstw czy instytucji  pracuje korzystając z różnych systemów komunikacji. Każdy z nich wymaga innych rozwiązań, specjalistycznej obsługi, dostarcza rozdzielne raporty itp. Zarządzanie nimi jest trudne, czasochłonne i kosztowne. Sieciowanie PBX poprawia sprawność organizacyjną i jest tańsze, niż utrzymywanie oddzielnych dedykowanych central .

W dzisiejszym świecie granice organizacyjne, czy geograficzne nie stanowią żadnych przeszkód w działalności. Współpracując  z klientami z różnych części kraju, musisz kontaktować się ze specjalistami czy działami zlokalizowanymi w innych budynkach, czy nawet miejscowościach.

Slican oferuje  rozwiązania i narzędzia dzięki którym komunikacja będzie łatwiejsza.

Tworząc jednorodną sieć łączności należy mieć na względzie aspekt jakim jest wygoda i prostota rozwiązania, z którego korzystają na co dzień pracownicy, a także oczekiwany efekt ekonomiczny wdrożenia projektu bezpłatnej komunikacji pomiędzy  oddziałami.

Jakie korzyści daje sieciowanie central?

oszczędność

Niższe koszty połączeń pomiędzy oddziałami – połączenia są traktowane jak wewnętrzne – są bezpłatne.

Atrakcyjne warunki zakupu (zakup hurtowy).

Niższe koszty serwisu i obsługi sieci – jeden zespół obsługujący sieć we wszystkich oddziałach – dostęp do urządzeń on-line.

wygoda

Łatwa i przyjemna obsługa dla użytkowników sieci – wspólna i jednolita numeracja wewnętrzna.

Jeden pakiet aplikacji wspierających obsługę połączeń (billingi, analiza ruchu itp.).

Nowe narzędzie marketingowe w relacjach z klientami (wygodne plany numeracyjne).

Intuicyjna wizualna platforma administracyjna dla zarządzającego siecią.

Harmonogramy pracy i automatyzacja powtarzalnych zdarzeń.

harmonia

Jednorodna struktura – identyczne i niezawodne rozwiązania we wszystkich punktach.

Dostęp za pomocą jednego urządzenia do komunikacji analogowej, ISDN, IP oraz połączeń GSM.

Współdzielone aplikacje, uproszczona struktura.

Zarządzanie całą siecią, wszystkimi urządzeniami  i dodatkowymi aplikacjami z poziomu jednej platformy administracyjnej.

Skalowalność rozwiązania.

bezpieczeństwo

Wyższy poziom bezpieczeństwa sieci, transmisji głosu i danych.

Jednorodny system analiz i raportowania zdarzeń komunikacyjnych.

Sprawdzone technologie oraz rozwiązania.

stabilność

Każdy serwer w ramach sieci jest autonomiczny – niezależnie od awarii jednego z urządzeń, czy też sieci operatora, pozostałe centrale działają i można po prostu dzwonić.

Jak sieciować centrale, czyli trochę techniki

określ potrzeby

Sprecyzuj swoje potrzeby – do czego potrzebujesz sieci central, jak będą miały działać, co ma być podstawową korzyścią z sieciowania.Ustal jak ma wyglądać sieć central Slican.

 

Zsieciowane centrale mogą tworzyć klastry  gdy chcemy uzyskać „pojemność” (ilość abonentów) systemu większą niż wynika to z możliwości technicznych jednego urządzenia i ruch wychodzący z wszystkich central faktycznie „wychodzi” tyko przez jedną z nich,  lub też mieć charakter rozproszony gdy połączone są różne urządzenia, w różnych - często odległych - lokalizacjach, każde z nich niezależnie od połączenia z centralą główną, pracuje jak autonomiczne urządzenie.

Skontaktuj się z dystrybutorem Slican, który wspólnie z Tobą ustali optymalne dla Twojej działalności rozwiązanie sieciowe Slican. 

wybierz technologię

Centrale sieciowane są po trakcie E1 (PRA) – wykorzystywany jest protokół QSIG, lub w oparciu o technologię VoIP – tutaj stosowane są protokoły SSL (Slican Smart Link), SIP, IAX. Wybór technologii opiera się na weryfikacji, która z nich jest dostępna oraz do czego wykorzystasz zsieciowane centrale Slican. 

Skontaktuj się z Twoim operatorem lub zleć Dystrybutorowi Slican optymalizację oferty, z której korzystasz.

zaprojektuj architekturę

Sprawdź możliwości implementacji rozwiązań, których oczekujesz (sieć operatora, sieć prywatna, VPN). Nasz dystrybutor w oparciu o Twoje oczekiwania i możliwości zaproponuje konkretne produkty Slican

Sieciowanie central na przykładzie sieci urzędów województwa kujawsko – pomorskiego

Sieć central w firmie handlowej - korzystanie ze skróconej numeracji. 

Centrale telefoniczne

Sieci komputerowe